فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

دولت و حاکمیت

خدمات ویژه و متمایز ما در تدوین طرح‌ها و استراتژی‌های جامع توسعه‌ای ملی، ابزاری دقیق و کارشناسی در اختیار دولت و حاکمیت برای مدیریت و توسعه بهتر بخش معدن و صنایع معدنی است.

برای رفع چالش‌های خود با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید.

نقش دولت‌ها در صنایع مختلف به میزان زیادی متاثر از سیاست‌های حاکمیتی و میزان تسلط آن‌ها در اقتصاد کشورها است. این موضوع باعث شده است تا رویکردهای بسیار متفاوتی توسط دولت‌ها و حاکمیت کشورهای مختلف در ارتباط با بخش صنعت در پیش گرفته شود. حاکمیت و دولت‌ها در برخی کشورها صرفا در مقام قانون‌گذار، رگولاتو، مجری قانون و ناظر عمل کرده و دخالت حداقلی در عملکرد بخش صنعت و اقتصاد دارند؛ در حالی که در برخی دیگر از کشورها از جمله ایران، بخش‌های مختلف حاکمیت علاوه بر قانون‌ و مقررات‌گذاری، نقش بسیار پر رنگی در تمامی حوزه‌های عملیاتی تاثیرگذار در صنایع مهم دارند. چنین رویکردی باعث شده است حاکمیت وظایف بسیار گسترده‌ای را در قالب تعیین اهداف کلان صنعت، تدوین استراتژی‌های مختلف، ایجاد و کنترل نظام‌های قیمت‌گذاری، ایجاد و راه‌بری سازمان‌های توسعه‌ای، مالکیت و مدیریت شرکت‌های بزرگ دولتی، حفظ نقش مدیریتی در شرکت‌های خصوصی‌شده و … تعریف کند.
گره خوردن بخش معدن به منابع ملی از یک طرف و از طرف دیگر اهمیت بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان تامین‌کننده مواد اولیه تولید کالاهای اساسی و همین‌طور ارزش افزوده قابل توجه این بخش در اقتصاد کشور، باعث شده بخش‌های مختلف حاکمیت، تسلط وسیعی بر این حوزه داشته باشد. به همین دلیل دولت به منظور ارتقای جایگاه این بخش در صنعت و اقتصاد کشور و ثروت‌آفرینی بهینه و حداکثری، همواره اقدامات مختلفی مانند تهیه اسناد بالادست، تدوین طرح‌های جامع ملی، طراحی استراتژی‌های حاکمیتی و ارائه برنامه‌های راه‌بردی را در دستور کار دارد.
شرکت آرمان آتورپات هم در بخش قانون و مقررات‌گذاری و هم در بخش برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل، به بخش‌های مختلف حاکمیت خدمات مشاوره اقتصادی ارائه می‌دهد. اهم این خدمات به شرح زیر است:

  • تهیه طرح‌های جامع کشوری در حوزه معدن و صنایع معدنی
  • اولویت‌بندی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تدوین استراتژی‌های مرتبط
  • مطالعات پیش امکان‌سنجی، امکان‌سنجی و بازنگری
  • ارزیابی عدم قطعیت و ریسک و سناریوپردازی
  • طراحی نظام مقررات و ارزیابی تاثیر سیاست‌گذاری‌ها
  • آنالیز امنیت تامین نهاده‌ها
  • توسعه برنامه‌های بهینه‌سازی، تامین منابع و برنامه‌های اجرایی
  • تحلیل روندهای صنعت
  • مطالعات بازار کامودیتی‌ها و بسط دقیق و کامل عرضه، تقاضا و چشم‌اندازهای قیمت
  • ارزیابی و جایگاه‌یابی رقابتی و الگوبرداری رقبا در سطح بین‌المللی

بانک اطلاعاتی اختصاصی و قوی

ما از زمان تاسیس، ایجاد سازوکار پیوسته‌ای برای به روز نگه داشتن بانک‌های اطلاعاتی خود از طریق سازمان و مکانیزم قوی جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات را در دستور کار قرار داده‌ایم که نتیجه آن، ایجاد بانک‌های اطلاعاتی قوی و اختصاصی شرکت آرمان آتورپات است.

۱۰ +

سال سابقه فعالیت

۲۶۰ +

پروژه کاری

۴۵۰۰ +

گزارش مطالعاتی

راه‌کارهای ما

مشاوره اقتصادی

با شناخت دقیق و عمیقی که نسبت به عوامل تاثیرگذار صنعت داریم، به شما در تصمیم‌گیری در مهم‌ترین تصمیمات تجاری‌تان کمک می‌کنیم.

استراتژی و سازمان

با بهره‌گیری از دیدگاه‌های عمیق و یکپارچه تیم تخصصی، به شما در ارزیابی و عملیاتی‌ کردن استراتژی‌های‌تان، با بهینه‌سازی منابع و سازمان کمک می‌کنیم.

بهبود عملکرد

شاخص‌های بهره‌وری عملکرد شما را با بررسی دقیق وضعیت آنها، ارزیابی کرده و بهره‌وری شما را با توجه به وضعیت محیط صنعت و مزیت‌های شما و فرصت‌های پیشِ‌رو ارتقا می‌دهیم.

تحلیل صنعت

با تمرکز و تسلط بر عوامل تاثیرگذار محیط صنعت و محیط کلان، بینش عمیقی در خصوص وضعیت صنعت و تحلیل‌های مرتبط را در اختیار شما قرار می‌دهیم.