فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید
  • خانه
  • دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

آخرین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های مدیران و کارشناسان ما در خصوصات موضوعات مختلف را مطالعه نمایید.

  • همه
  • روی
  • زغال‌سنگ، کک و انرژی
  • سرب
  • کرومیت
  • مس
Ferrochrome & Ferrosilicochrome Trade-1403-03-30-1-4
چین و آفریقای جنوبی، ستارگان اصلی تجارت فروکروم

فروکروم (FeCr) آلیاژی از آهن و کروم است که غالبا ۵۰ تا ۷۰ درصد وزنی آن را کروم تشکیل می‌دهد و کاربرد آن در تولید فولادهای زنگ‌نزن است. تجارت فروکروم در جهان با توجه به کاربرد اصلی آن، به‌منظور تولید فولاد زنگ‌نزن انجام می‌شود و کشورهای تولید‌کننده فولاد زنگ‌نزن مقصد اصلی فروکروم صادراتی جهان هستند.

Copper Anode of Zambia-1403-03-30-1-4
زامبیا، بزرگ‌ترین صادرکننده آند مسی در جهان

زامبیا رتبه اول ظرفیت ذوب مس در قاره آفریقا را دارد. تولید مس معدنی آن در سال ۲۰۲۳ حدود ۷۷۷ هزار تن بوده است و هشتمین تولیدکننده مس در جهان محسوب می‌شود. با این حال زامبیا برای تامین خوراک کل ظرفیت واحدهای ذوب خود واردکننده کنسانتره مس است.

GDP & CO2-1403-03-23-1-4
بررسی انتشار کربن با عرضه انرژی و تولید ناخالص داخلی کشورهای برتر

صنعت کشورها برای افزایش تولید ناخالص داخلی خود، نیازمند مصرف انرژی بیش‌تر هستند. امروزه سوخت‌های فسیلی یکی از مهم‌ترین منابع انرژی مورد نیاز صنعت و زندگی روزمره انسان‌ها است. پس روند نسبت کل انرژی عرضه شده به تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته شامل آلمان، آمریکا، انگلستان، دانمارک در طول ۳۰ سال گذشته بررسی شده‌است.

Carbon emissions-1403-03-22-1-4
مقایسه بین انتشارات کربنی کشور‌های توسعه یافته و تولید ناخالص داخلی آن‌ها

طی دوره مورد بررسی، در بین کشور‌های آمریکا، آلمان، دانمارک و انگلستان، کشور آمریکا بیشترین انتشارات کربنی را داشت. این در حالی است که کاهش انتشارات کربنی در این کشور نسبت به دیگر کشور‌های مورد بررسی با سرعت کمتری اتفاق افتاد اما کشور دانمارک توانست با سرعت بیشتری انتشارت کربنی را کاهش دهد.

Lead Ingot Trade-1403-03-13-1-3
تجارت پر نوسان سرب طی دهه گذشته

کره جنوبی طی ۱۰ سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۳ توانسته با عبور از استرالیا به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده شمش سرب جهان شناخته شود؛ اختلاف ۵۰ هزارتنی در صادرات شمش سرب کره جنوبی نسبت به استرالیا در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

Zinc production in china-1403-03-13-1-4
افزایش تولید روی چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳

مطابق با آمار USGS تولید روی معدنی چین در سال ۲۰۲۲ معادل ۴ میلیون و ۴۰ هزار تن (روی محتوی) بوده که تقریبا در سال ۲۰۲۳ تکرار شده است. با این حال تولید شمش روی این کشور در سال ۲۰۲۳ رشد حدود ۵ درصدی را نسبت به سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد.