فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید
  • خانه
  • دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

آخرین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های مدیران و کارشناسان ما در خصوصات موضوعات مختلف را مطالعه نمایید.

  • همه
  • فلزات‌ صنعتی غیرپایه
  • کنسانتره سرب و روی
  • مس
Zinc contained in Australia-1402-09-09-1-4
استرالیا، سومین کشور تولیدکننده و بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره روی

میانگین صادرات کنسانتره روی استرالیا در ۱۰ سال اخیر حدود ۷۰۰ هزار تن (روی محتوی) است و با وجود کاهش حجم تولید و کاهش صادرات هم‌چنان اولین و بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره است؛ زیرا تولید این کشور به‌مراتب بیش از مصرف داخلی آن است.

Winding Wire Trade 2022-1-4
سهم ۲۱ درصدی چین از صادرات سیم لاکی مسی و آلومینیومی در سال ۲۰۲۲

سیم لاکی دارای تنوع زیادی از نظر جنس، نوع روکش، سطح مقطع و ضخامت است و در محصولاتی از جمله ترانسفورماتور، ژنراتور و الکتروموتور کاربرد دارد. نوع سیم لاکی مورد استفاده توسط مصرف‌کنندگان با توجه به کاربرد آن تعیین می‌شود. حجم تجارت سیم لاکی در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۳۲ هزار تن بود.

Mn Global Production-1402-08-25-1-4
آفریقای جنوبی و استرالیا بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان منگنز معدنی دنیا

منگنز، فلزی کلیدی در صنایع متالورژیکی در تولید فولاد و چدن است. تولید جهانی این محصول در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ (غیر از سال ۲۰۲۰ به‌دلیل محدودیت‌های همه‌گیری کووید- ۱۹) دارای روندی صعودی بود. مجموع تولید جهانی منگنز در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۰ میلیون تن منگنز محتوی بوده است.

Global Mineral production of Titanium-1402-08-16-1-5
روند رو به رشد تولید معدنی تیتانیوم همگام با افزایش مصرف

روند تولید جهانی کنسانتره تیتانیوم در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ کاملا صعودی بوده‌ و در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۳۴ درصد رشد داشته است. مهم‌ترین منابع تامین تیتانیوم عمدتا کانی‌های معدنی ایلمنیت و روتیل هستند و ذخایر جهانی تیتانیوم از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ حدود ۲۵ درصد کاهش‌یافته است.

Molybden 2022 -1402-08-16-1-4
افت حدود ۱۴ درصدی تجارت جهانی کنسانتره مولیبدن در سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲ کشورهای شیلی، آمریکا و پرو بیشترین سهم را در صادرات کنسانتره مولیبدن به خود اختصاص دادند. سهم شیلی از کل صادرات در این سال حدود ۳۳ درصد، آمریکا حدود ۱۷.۸ درصد و پرو تقریبا ۱۷.۵ درصد برآورد شد. حجم صادرات کنسانتره مولیبدن شیلی در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۸۸ هزار تن بود.

Tin Producers-1402-08-14-1-5
کشورهای آسیای شرقی بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان قلع دنیا

قلع، فلزی تقریبا کمیاب در زمین بوده و حد اقل نیمی از کشورهای دارای معادن قلع فعال و بزرگ‌ترین آن‌ها در آسیای شرقی واقع شده‌اند. طبیعتا سالانه بالاترین میزان تولیدات قلع در جهان در اختیار این کشورها قرار دارد. مجموع تولید جهانی قلع در سال ۲۰۲۲، معادل ۳۱۰ هزار تن قلع محتوی بوده است.