فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

بازارها

ما چشم‌اندازی را برای شما ترسیم می‌کنیم که آینده کسب‌وکار خود را متمایز خلق کنید.

برای دریافت پیش‌بینی قیمت‌ها با تحلیلگران ما در ارتباط باشید.

تمایز رمز موفقیت فلزات پلاس

فلزات پلاس، تحلیلگر حوزه اقتصاد و بازار ارز و صنایع معدنی و فلزی است که محصولات و خدمات خود را به صورت اشتراکی عرضه می‌کند. مشترکین فلزات‌پلاس شامل فعالان صنعتی، تجار، سرمایه‌گذاران و مشاوران در بازارهای مواد اولیه و فولاد خام، محصولات فولادی، آلومینیوم، مس و ارز می‌شود.

بازارهای مورد بررسی در فلزات پلاس

بازار مواد اولیه و فولاد خام

ایران، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فولادسازان منطقه و جهان، با محدودیت دسترسی به ذخایر سنگ آهن و انرژی ارزان مواجه است که مزیت رقابتی آن را تهدید می‌کند.

بازار محصولات تخت فولادی

دو صنعت بزرگ ساختمان و حمل‌ونقل، در کنار دسترسی به مواد اولیه و انرژی ارزان، باعث شکل‌گیری ظرفیت‌های مازاد ورق فولادی در کشور شده است.

بازار میلگرد و مقاطع فولادی

اگرچه صنعت ساختمان ایران با کسری واحدهای مسکونی مواجه است، توسعه سرمایه‌گذاری در ساخت ظرفیت‌های میلگرد و مقاطع فولادی، بیش از تقاضای بازار داخلی شکل گرفته است.

بازار لوله و پروفیل فولادی

نیاز به توسعه زیرساختی و قدمت صنعت نفت و گاز، محرک اصلی شکل‌گیری و رشد صنعت لوله و پروفیل در ایران بوده است که اکنون با چالش مازاد ظرفیت مواجه است.

بازار آلومینیوم

با وجود بهره‌مندی محدود کشور از ذخایر آلومینیوم (بوکسیت)، وجود تقاضای داخلی و دسترسی به انرژی ارزان، عامل توسعه صنعت آلومینیوم در ایران بوده است.

بازار مس

وجود ذخایر قابل توجه و نیاز بازار داخل به مس، اگرچه بخش بالادستی این صنعت را توسعه داده، باعث ایجاد حجم بالای ظرفیت بلااستفاده در بخش پایین‌دستی نیز شده است.

بازار ارز

بازار ارز، نه‌تنها یک بازار مالی مهم برای سرمایه‌گذاری است، بلکه عامل تعیین‌کننده‌ای برای قیمت‌گذاری محصولات معدنی و صنایع معدنی در ایران به‌شمار می‌رود.