فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید
  • خانه
  • دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

آخرین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های مدیران و کارشناسان ما در خصوصات موضوعات مختلف را مطالعه نمایید.

  • همه
  • آلومینیوم
  • آهن و فولاد
  • سنگ‌آهن
  • فلزات‌ صنعتی غیرپایه
China Rebar Market-1-4
افت قیمت و عرضه میلگرد فولادی چین در سال ۲۰۲۲

میلگرد، تقویت‌کننده بتن در صنعت ساختمان‌سازی است و نقش استحکام‌بخشی به سازه‌های ساختمانی را بر عهده دارد. حدود نیمی از میلگرد فولادی جهان در چین تولید می‌شود. تولید میلگرد آجدار چین در مارس سال ۲۰۲۲ با ۱۱ درصد افت نسبت به مارس سال ۲۰۲۱ به حدود ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید.

Nb,Th Production & trade-1-3
وانادیوم، نیوبیوم و تانتالیوم آینده‌سازان صنایع

وانادیوم، نیوبیوم و تانتالیوم عناصر نادر استراتژیکی هستند که تحت یک کد تعرفه در جهان تجارت می‌شوند. از آن رو که بیش‌ترین کاربرد آن‌ها در صنایع الکترونیکی است؛ لذا افزایش سرعت رشد تکنولوژی،‌ موجب افزایش تجارت این عناصر شده است. بازار تولید کنسانتره وانادیوم، نیوبیوم و تانتالیوم به ترتیب در انحصار چین، برزیل و کنگو […]

China Primary Aluminium Market-1-7
تولید آلومینیوم چین در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال گذشته روند نزولی پیدا کرد.

تولید آلومینیوم پرایمری در چین که حدود ۶۰ درصد تولید کل دنیا را تشکیل می‌دهد، به انرژی وابسته است. واحدهای ذوب آلومینیوم پرایمری برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند. در نیمه دوم سال با سرد شدن هوا مشکل بحران انرژی حاد می‌شود و دولت چین با ایجاد محدودیت تولید در زمستان باعث کاهش تولید آلومینیوم می‌شود.

Russia-Ukraine war-1-3
بررسی بازار سنگ‌ آهن در پی حمله روسیه به اوکراین و پیامدهای ناشی از کووید-۱۹

تقاضای ضعیف، افزایش قیمت انرژی و تورم از جمله مشکلاتی است که بازارهای جهانی با آن درگیر هستند و بازار سنگ آهن نیز از جمله این موارد است که تقاضا برای آن کاهش پیدا کرده و قیمت آن به کمترین سطح خود در ۴ سال اخیر رسیده است.

Ferrexpo Fe Ore production in 6M 2022-1-7
جنگ اوکراین و روسیه و تاثیر آن بر عملکرد شرکت Ferrexpo

به‌طور خلاصه می‌توان مشکلات شرکت Ferrexpo در نیمه اول ۲۰۲۲ را به سه مورد کاهش راه‌های ارتباطی و افزایش هزینه حمل و نقل و توزیع محصولات، کاهش قیمت سنگ‌آهن به دلیل کاهش تقاضا و کاهش تولید به دلیل کم شدن نیروی کار و در نهایت بسته شدن برخی از کارخانه‌های تولیدی خلاصه کرد.

Trade of Magnesium oxide-1-5
تجارت اکسید منیزیم، تحت تاثیر تولید جهانی فولاد

اکسید منیزیم که در سنگ‌های معدنی منیزیت یافت می‌شود و در صنایع نسوز، کشاورزی، شیمیایی و … کاربرد داشته و صنعت نسوز به عنوان بزرگ‌ترین صنعت مصرف‌کننده این محصول شناخته می‌شود که در تولید بوته‌های ریخته‌گری در صنایع فولاد و همچنین در صنایع سیمان، نفت‌و‌گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.