فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید
  • خانه
  • دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

آخرین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های مدیران و کارشناسان ما در خصوصات موضوعات مختلف را مطالعه نمایید.

  • همه
  • آهن و فولاد
  • اسید سولفوریک
  • فروآلیاژ
  • کودهای شیمیایی
  • مواد شیمیایی
Fertilizer Production of China-1402-12-02-1-6
رتبه اول تولید و مصرف کودهای فسفات و نیترات در اختیار چین

چین به‌عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان پس از هند در سال ۲۰۲۲ و بزرگ‌ترین تولیدکننده کودهای شیمیایی، بیشترین میزان تقاضا را برای این محصولات دارا است. در این سال مصرف کود به‌دنبال کاهش تولید و سقوط وادرات کودهای فسفات و نیترات توسط چین، کاهش یافت.

Caustic Soda of China - 1402 -12- 02-1-5
چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده سود سوزآور جامد

ظرفیت تولید سود سوزآور جهان در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰۲ میلیون تن است و چین به‌عنوان اصلی‌ترین تولیدکننده آن حدود ۴۵ درصد از سهم ظرفیت تولید جهان را به‌خود اختصاص داده است. بیش از ۱۵۸ شرکت چینی در بازار سدیم هیدروکسید با یکدیگر رقابت دارند.

JSW Steel-1402-11-25-1-4
افزایش تولید فولاد شرکت JSW در سال مالی ۲۰۲۳

شرکت JSW در سال مالی ۲۰۲۳ حدود ۲۴.۲ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به سال مالی قبل از آن رشد ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. این رقم بالاترین میزان تولید این شرکت در پنج سال اخیر بوده‌است. حجم فروش فولاد این شرکت نیز در این سال با رشد ۲۳ درصدی مواجه شد.

f7a4502e-7561-5cf2-bb1d-4d4564851ec2111_2000x
بررسی تجارت جهانی مولیبدن طی دوره ۱۰ ساله منتهی به ۲۰۲۲

طی دوره ۱۰ ساله منتهی به ۲۰۲۲ کشور شیلی به‌طور متوسط با صادرات سالانه بیش از ۹۶ هزارتن سنگ و کنسانتره مولیبدن، رتبه نخست صادرات این ماده معدنی را در دست داشت. به‌طور متوسط طی این دوره کشور شیلی سهم ۳۴ درصدی در تجارت جهانی مولیبدن داشته ‌است.

Crude Steel Production-1-3
کاهش ۷۷ میلیون تنی تولید فولاد خام در سال ۲۰۲۲

روند تولید فولاد خام در دنیا، طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ صعودی بوده‌ است، به‌طوری که نرخ رشد مرکب سالانه تولید این محصول حدود ۱.۵ درصد محاسبه شد. در سال ۲۰۲۲ تولید فولاد خام حدود یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تن بود که در مقایسه با سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۹ درصد افت را نشان می‌دهد.

Sulfuric Acid-1402-11-18-1-3
چین، غول اسید سولفوریک جهان

چین بزرگ‌ترین تولیدکننده اسید سولفوریک با اختلاف زیادی از سایر نقاط جهان است. واحدهای ذوب فلزات، پالایشگاه‌های نفت و برخی صنایع معدنی به‌عنوان مصرف‌کننده‌های اصلی اسیدسولفوریک برای کنترل تولید آلایندگی از جمله گاز گوگرد، خود تولیدکنندگان عمده اسید سولفوریک محسوب می‌شوند. حدود ۳۶ درصد اسید سولفوریک چین در این صنایع تولید می‌شود.