فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید
  • خانه
  • دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها

آخرین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های مدیران و کارشناسان ما در خصوصات موضوعات مختلف را مطالعه نمایید.

  • همه
  • روی
  • سنگ‌آهن
  • فلزات گران‌بها
  • کنسانتره مس
Coddelco-1402-03-17-1-7
افزایش تولید کنسانتره و کاتد مس معادن بزرگ شرکت Codelco در سال ۲۰۲۱

شرکت Codelco یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده کاتد و کنسانتره مس در جهان است که معادن بزرگی به‌خصوص در کشور شیلی در اختیار دارد. حدود ۶۵ درصد از تولیدات مس معدنی این شرکت در سال ۲۰۲۱ به‌صورت کاتد و حدود ۳۵ درصد به‌صورت کنسانتره به فروش رسید.

Newmont Performance-1402-03-17-1-4
Newmont بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده طلای جهان

Newmont شرکت استخراج معادن و فلزات آمریکایی است که در زمینه تولید و بازاریابی طلا، نقره، مس و زغال سنگ فعالیت می‌کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای جهان شناخته می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۲۲ نیز جایگاه خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای جهان حفظ کرده است.

Vale-1402-03-11-1-5
کاهش تقاضای جهانی سنگ آهن در سال ۲۰۲۲ منجر به کاهش سود شرکت Vale شد

شرکت Vale در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۰۸ میلیون تن سنگ آهن تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۱.۶ درصد کاهش داشته ‌است. مقصد اصلی صادرات سنگ آهن این شرکت در سال ۲۰۲۲ کشور چین بود. بخش اعظم سنگ آهن صادر شده در کارخانجات فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Copper Conc. Trade-1-4
نگرانی کسری عرضه کنسانتره به‌دنبال افزایش ظرفیت ذوب

چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس در جهان، سهم ۶۶ درصدی از تجارت جهانی کنسانتره مس را تشکیل می‌دهد. تقاضای کنسانتره چین با افزایش مداوم ظرفیت واحدهای ذوب به‌دنبال پروژه‌های جدید همچنان افزایش می‌یابد و او را در صدر فهرست بزرگ‌ترین واردکننده این محصول در جهان نگه می‌دارد.

Fresnillo -1402-03-10-1-4
Fresnillo یک عنصر کلیدی برای بازار نقره جهان

Fresnillo حدود ۲۳ درصد از کل نقره جهان را در سال ۲۰۲۲ تولید کرده است. درسال ۲۰۲۳ انتظار می‌رود که تولید نقره این شرکت در محدوده ۵۷ تا ۶۴ میلیون اونس و تولید طلای آن در محدود ۵۹۰ تا۶۴۰ هزار اونس باشد. پیش‌بینی می‌شود این شرکت ۶۳۰ میلیون دلار در بخش معدن سرمایه‌گذاری داشته باشد.

Price & Inventory Of Zinc Ingot-1402-03-10-1-4
افزایش چشمگیر موجودی شمش روی در بورس شانگهای در دو ماه فوریه و مارس

در ۵ ماه نخست سال ۲۰۲۳ روند تغییرات قیمت شمش روی در معاملات بورس شانگهای و فلزات لندن ، مشابه بوده و روندی کاهشی داشته است. همچنین روند موجودی انبار شمش روی در این دو بورس تقریبا مشابه است و به‌طور کلی افزایش موجودی در طی ۵ ماه اتفاق افتاده است.