فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

بانک‌ها

با کمک مشاوران ما، شناخت بهتری از روندهای حاکم بر پروژه‌ها و کسب و کارهای حوزه معدن و صنایع معدنی داشته باشید و ریسک خود در ارایه تسهیلات را مدیریت کنید.

برای رفع چالش‌های خود با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید.

به طور سنتی بانک‌ها از ذینفعان قدیمی حوزه معدن و صنایع معدنی به حساب می‌آیند که به عنوان تامین‌کننده مالی طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی در حوزه معدن، صنایع معدنی و فلزی، نقشی ویژه در توسعه فعالیت‌های تولیدی و خدماتی این بخش از صنعت دارند. افزایش قیمت محصولات معدنی در دو دهه گذشته، باعث شده بانک‌ها نیز مشابه با شرکت‌های سرمایه‌گذاری، بخشی از منابع و دارایی‌های خود را به سمت حوزه سودآور معدن و صنایع معدنی سوق دهند. این مساله به صورت سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های معدنی و صنایع معدنی، ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری، خرید سهام شرکت‌های معدنی و یا سرمایه‌گذاری در بازار کامودیتی‌ها اتقاق افتاده و در حال توسعه است.
بسیاری از بانک‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی از سال‌ها پیش چنین روندی را در پیش گرفته‌اند و به دنبال این بانک‌ها، بانک‌های ایرانی نیز اقدام به افزایش فعالیت و سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه کرده‌اند. بانک‌ها هم در مقام سرمایه‌گذار و هم در مقام تامین‌کننده مالی، با ریسک‌های مختلفی مواجه هستند؛ هرچند برخی از این بانک‌ها واحد مطالعات اقتصادی اختصاصی خود را ایجاد کرده‌اند، اما همچنان نیازمند خدمات مشاوره اقتصادی شخص ثالث (Third Party) هستند.
شرکت آرمان آتورپات با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه خود در زمینه ارائه خدمات مشاوره اقتصادی، قادر به تامین نیازهای بانک‌ها در حوزه مشاوره کاهش ریسک است؛ برخی از مهم‌ترین خدمات قابل ارائه به شرح زیر است:

  • ارزیابی سبد سرمایه‌گذاری
  • مطالعات پیش امکان‌سنجی، امکان‌سنجی و بازنگری
  • مطالعات بازار و مطالعات فرصت‌یابی
  • ارزیابی عدم قطعیت و ریسک و سناریوپردازی
  • تدوین استراتژی ورود و رشد
  • اولویت‌بندی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تدوین استراتژی سرمایه‌گذاری
  • تحلیل روندهای صنعت
  • مطالعات بازار کامودیتی‌ها و بسط دقیق و کامل عرضه، تقاضا و چشم‌اندازهای قیمت
  • ارزش‌گذاری تجاری شرکت‌ها با هدف کاهش ریسک خریدار یا فروشنده

در اختیار داشتن مدل‌های اختصاصی تحلیل و پیش‌بینی

استراتژی متمایز ما که بر اصل ارائه خدمات متمایز و دقیق با استفاده از ابزارهای اختصاصی و منحصر به فرد مانند مدل‌های مختلف تحلیل و پیش‌بینی بنیان نهاده شده است، این فرصت را برای مشتریان ما فراهم کرده است تا از بهترین خدمات بهره‌مند شوند.

۱۳ +

سال سابقه فعالیت

۲۸۰ +

پروژه کاری

۵۰۰۰ +

گزارش مطالعاتی

راه‌کارهای ما

مشاوره اقتصادی

با شناخت دقیق و عمیقی که نسبت به عوامل تاثیرگذار صنعت داریم، به شما در تصمیم‌گیری در مهم‌ترین تصمیمات تجاری‌تان کمک می‌کنیم.

استراتژی و سازمان

با بهره‌گیری از دیدگاه‌های عمیق و یکپارچه تیم تخصصی، به شما در ارزیابی و عملیاتی‌ کردن استراتژی‌های‌تان، با بهینه‌سازی منابع و سازمان کمک می‌کنیم.

بهبود عملکرد

شاخص‌های بهره‌وری عملکرد شما را با بررسی دقیق وضعیت آنها، ارزیابی کرده و بهره‌وری شما را با توجه به وضعیت محیط صنعت و مزیت‌های شما و فرصت‌های پیشِ‌رو ارتقا می‌دهیم.

تحلیل صنعت

با تمرکز و تسلط بر عوامل تاثیرگذار محیط صنعت و محیط کلان، بینش عمیقی در خصوص وضعیت صنعت و تحلیل‌های مرتبط را در اختیار شما قرار می‌دهیم.