فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

تحقیقات بازار

ما چشم‌اندازی را برای شما ترسیم می‌کنیم که آینده کسب‌وکار خود را متمایز خلق کنید.

برای دریافت پیش‌بینی قیمت‌ها با تحلیلگران ما در ارتباط باشید.

چرا فلزات پلاس؟

اهمیت بررسی نوسانات قیمتی، اهالی بازار و صنعت را به سوی مطالعه بازار و روندهای آن کشانده است. با توجه به این نکته که بازار و صنعت ایران نیز از این قاعده مستنثی نمانده و پای برخی گزارش‌های خارجی به داخل کشور باز شده است؛ با این حال، لمس خلا بررسی بازار داخلی کالا و ارز، مطالعه سیاست گذاری‌های دولتی و جمع‌آوری نظرات فعالان صنعت و بازار ارز کشور در این گزارش ها، آرمان آتورپات را بر آن داشت تا فلزات‌پلاس را راه‌اندازی نماید.

آنچه ما داریم و خارجی‌ها ندارند!

  • مطالعه بازار داخلی صنعت و معدن
  • گفت‌وگو با فعالان صنعت و بازار ارز
  • مطالعه بازار ارز بازار و دولتی
  • نظرسنجی از فعالان صنعت و بازار ارز

تحلیل‌های بازار و پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت فلزات‌پلاس، به‌مثابه فانوس راه و بادبانی است که یک بنگاه اقتصادی در دریای متلاطم بازار را با آرامش خیال به ساحل موفقیت می‌رساند.

چطور با فلزات‌پلاس فردا را متمایز خلق کنید؟

فلزات پلاس، تحلیلگر حوزه اقتصاد و بازار ارز و صنایع معدنی و فلزی است که محصولات و خدمات خود را به صورت اشتراکی عرضه می‌کند.

مشترکین فلزات‌پلاس شامل فعالان صنعتی، تجار، سرمایه‌گذاران و مشاوران در بازارهای مواد اولیه و فولاد خام، محصولات فولادی، آلومینیوم، مس و ارز می‌شود.

خدمات فلزات‌پلاس در گزارش‌ها

  1. افق بازار: پیش‌بینی آینده بازار کالا و ارز در جهان و ایران
  2.  نبض بازار: تحلیل روند گذشته بازار کالا و ارز در جهان و ایران
  3. نظرسنجی بازار: جمع‌آوری، مدیریت و بازتاب نظرات فعالان بازار کالا و ارز
  4. ذره‌بین بازار: مطالعه جریان مواد بازار و وضعیت صنعت کالا
  5. روی خط بازار: تحلیل مهم‌ترین اخبار داخلی و جهانی و نتایج گفت‌وگو با فعالان صنعت و بازار ارز
  6. چارچوب بازار: مطالعه محیط کلان کسب‌وکار و رقابت در صنعت

با ما در ارتباط باشید...

با فلزات‌پلاس، فردا را متمایز خلق کنید...

خدمات فلزات پلاس

روی خط بازار

چکیده و تحلیل آخرین اخبار مهم و موثر بر بازار جهانی و داخلی به‌همراه گفت‌وگو با فعالان صنعت و بازار ارز کشور با موضوع مهم‌ترین مسایل و رویدادها در این خدمات فلزات پلاس قرار گرفته است.

چارچوب بازار

وضعیت محیط کلان کشور از جوانب مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژی، زیست‌محیطی و حقوقی در کنار تحلیل محیط رقابت صنعت در این خدمات فلزات پلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

افق بازار

پیش‌بینی قیمت فلزات در بازارهای جهانی و نرخ تسعیر ارز به‌ویژه دلار در بازار داخلی، برای آینده کوتاه و میان‌مدت در این خدمات از فلزات پلاس ارایه می‌شود.

نبض بازار

ارایه و تحلیل قیمت‌ها و شاخص‌ها در بازارهای جهانی و داخلی شامل بورس فلزات لندن، بورس آتی شانگهای و بورس کالای ایران در این خدمات فلزات پلاس انجام می‌شود.

نظرسنجی بازار

نتیجه آرای تحلیل‌گران و فعالان بازار در خصوص آینده کوتاه‌مدت بازار کامودیتی در جهان و ارز در ایران که به‌طرق متفاوت جمع‌آوری شده است، در این خدمات فلزات پلاس نشان داده می‌شود.

ذره‌بین بازار

ارایه تحلیل از آمار و عملکرد صنعت در جهان و ایران شامل تجارت جهانی محصولات، نرخ بهره‌برداری داخلی صنعت و میزان تولید و موجودی انبار شرکت‌های فعال در این خدمات فلزات پلاس انجام می‌گیرد.

بازارهای مورد بررسی در فلزات پلاس

بازار مواد اولیه و فولاد خام

ایران، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فولادسازان منطقه و جهان، با محدودیت دسترسی به ذخایر سنگ آهن و انرژی ارزان مواجه است که مزیت رقابتی آن را تهدید می‌کند.

بازار محصولات تخت فولادی

دو صنعت بزرگ ساختمان و حمل‌ونقل، در کنار دسترسی به مواد اولیه و انرژی ارزان، باعث شکل‌گیری ظرفیت‌های مازاد ورق فولادی در کشور شده است.

بازار میلگرد و مقاطع فولادی

اگرچه صنعت ساختمان ایران با کسری واحدهای مسکونی مواجه است، توسعه سرمایه‌گذاری در ساخت ظرفیت‌های میلگرد و مقاطع فولادی، بیش از تقاضای بازار داخلی شکل گرفته است.

بازار لوله و پروفیل فولادی

نیاز به توسعه زیرساختی و قدمت صنعت نفت و گاز، محرک اصلی شکل‌گیری و رشد صنعت لوله و پروفیل در ایران بوده است که اکنون با چالش مازاد ظرفیت مواجه است.

بازار آلومینیوم

با وجود بهره‌مندی محدود کشور از ذخایر آلومینیوم (بوکسیت)، وجود تقاضای داخلی و دسترسی به انرژی ارزان، عامل توسعه صنعت آلومینیوم در ایران بوده است.

بازار مس

وجود ذخایر قابل توجه و نیاز بازار داخل به مس، اگرچه بخش بالادستی این صنعت را توسعه داده، باعث ایجاد حجم بالای ظرفیت بلااستفاده در بخش پایین‌دستی نیز شده است.

بازار ارز

بازار ارز، نه‌تنها یک بازار مالی مهم برای سرمایه‌گذاری است، بلکه عامل تعیین‌کننده‌ای برای قیمت‌گذاری محصولات معدنی و صنایع معدنی در ایران به‌شمار می‌رود.