فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

کرومیت

کرومیت امروزه با عمدتا هدف تولید فولاد زنگ‌نزن در جهان استخراج می‌شود، به‌طوری که قریب به ۹۵ درصد کل کرومیت جهان برای تولید فروکروم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید جهانی این ماده معدنی سالانه به‌حدود ۴۵ میلیون تن می‌رسد که از این میزان سهم ایران حدود یک درصد از کل این بازار است.

برای رفع چالش‌های خود با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید.

Global trade of Chromium Ores and Concentrates - 1402-11-11 -1-4
بررسی تجارت جهانی کرومیت طی دوره ۱۰ ساله منتهی به ۲۰۲۲

کشور آفریقای جنوبی با ذخیره ۲۰۰ میلیون تن بعد ازکشور قزاقستان رتبه دوم ذخایر معدنی کروم جهان را دارا است. در سال ۲۰۲۲ مقدار صادرات کروم معدنی آفریقای جنوبی بیش از ۱۴ میلیون تن بود. سهم آفریقا از بازار تجارت جهانی کروم طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ به‌طور متوسط بیش از ۵۰ درصد بوده ‌است.

Silico and Ferro Chromium-1402-07-25-1-4
ورود اندونزی به زمین صادرات و واردات فرو سیلیکو کروم

میانگین تجارت جهانی فروکروم در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ حدود ۷ میلیون تن بوده است. چین با واردات حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن در سال ۲۰۲۲ بیشترین واردات را ثبت کرده است. آفریقای جنوبی نیز در این سال با صادرات ۳ میلیون و ۴۰۰ هزارتن بیشترین میزان صادرات را در جهان داشته است.

Production and Consumption Of Chromium -1402-07-12-1-6
آفریقای جنوبی طلایه‌دار تولید کروم معدنی در جهان

در سال ۲۰۲۲ بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ و کنسانتره کروم آفریقای جنوبی با میزان ۱۸ میلیون تن، ترکیه به مقدار ۶.۹ میلیون تن، قزاقستان ۴.۶ میلیون تن، هند حدود ۴ میلیون تن و فنلاند ۲.۲ میلیون تن بودند. شایان ذکر است که چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده کروم بیشترین میزان کروم را از آفریقای جنوبی وارد کرده‌است.