فرصت‌های شغلی
ویرایش کنید

فروآلیاژها

فروآلیاژها از کلیدی‌ترین مواد مصرفی در صنعت آهن و فولاد هستند؛ به‌طوری که اضافه کردن هر عنصر افزودنی به مذاب آهن و فولاد، با کمک فروآلیاژها صورت می‌گیرد. در جهان سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تن انواع فروآلیاژ تولید می‌شود که سهم ایران از این میزان حدود ۰.۵ درصد است.

برای رفع چالش‌های خود با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید.

Trade of Minor Ferroalloys - 00400-0021-4
کشمکش در تجارت فرومولیبدن؛ کره جنوبی، گوی رقابت را از رقیب و تامین‌کننده خود ربود

کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان فرومولیبدن در جهان شناخته می‌شود. این کشور عمده ماده اولیه مورد نیاز خود را از یکی از مهم‌ترین رقبای خود در بازار تجارت، یعنی شیلی تامین می‌کند. قیمت پایین‌تر عرضه فرومولیبدن از سوی کره جنوبی، به افزایش سهم آن در بازار تجارت جهانی کمک شایانی کرده است.

Ferrochrome & Ferrosilicochrome Trade-4
تجارت فروکروم و فروسیلیکوکروم؛ چین و آفریقای جنوبی، بازیگران اصلی تجارت فروکروم

طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ آفریقای جنوبی و چین به‌ترتیب بزرگ‌ترین صادرکننده و واردکننده فروکروم جهان بوده‌اند. قزاقستان نیز بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیکوکروم در بازه مشابه بوده است؛ البته تجارت این محصول روند نزولی شدیدی را در این بازه طی کرده است.

Untitled-1
تولید فروآلیاژ در سطح جهان؛ چین پیشتاز در تولید فروآلیاژ

سیلیکومنگنز یک فروآلیاژ جایگزین برای فروسیلیسیم و فرومنگنز است و همین امر آن را به اولین فروآلیاژ پر مصرف جهان تبدیل کرده است. در میان فروآلیاژها بعد از سیلیکومنگنز، به‌ترتیب فروکروم، فروسیلیسیم، فرومنگنز و فرونیکل بیش‌ترین سهم بازار را در میان فروآلیاژها از آن خود کرده‌اند.